بهار نو
 
عشق یعنی ظاهر باطن نما / باطنی آکنده از نور خدا


ساخت فلش مدیا پلیر
ابزار وب Online User
محمد امامی: در شرایطی که سیدمحمد خاتمی در رأس، ‌نماینده‌ی فرهیخته، برجسته، شایسته و تاثیرگذاری در سطح ملی بدون نگرش ناسیونالیستی که در ایجاد وضعیت تازه نقش انکارناپذیری داشت حضور دارد، اما نخستین کابینه‌ی دولت تدبیر و امید روحانی، بدون حضور و مشارکت اعضا و وزرای یزدی شکل گرفته است.
کابینه لااقل در رده‌های نخست آن فاقد حضور مردمانی از دیار قنوت و قنات و قناعت است، هرچند که گویا دیار نصف جهان در این خصوص گوی سبقت را از همه ربوده است و می‌رود تا با بهره‌گیری از خصلتی که غالبا در دولتمردان سابق یزدی‌ برای جذب و به‌کارگیری همشهریان به چشم نمی‌خورد، وزن حضور نصف جهانی‌ها را در عرصه‌ی سیاست و اجتماع فزونی بخشد.
یزدی‌های فرهیخته که در گام اول از حضور در صفوف نخست عرصه‌های دولتی بازمانده‌اند در صورت تحرک منطقی خواهند توانست رده‌های بعدی این عرصه را نشانه‌روی کرده و توانایی‌های گسترده‌ی خود را برای نقش‌آفرینی در نقش خدمتگزارانی توانا، مخلص و صادق  به مسئولان و تصمیم‌گیران اثبات نمایند.
گام بعدی انعکاس خواسته‌ی مردم تحول‌خواه ایران و یزد در سطح استان یزد و استقبال از همراهیان و حامیان اصلاح و اعتدال روحانی است.
استان در انتظار ..... متن کامل را در ادامه‌ی مطلب بخوانید
استان در انتظار نفس کشیدن در هوای تازه و پاک است و هنوز پنجره‌ها را به روی خود گشوده نمی‌بیند.
در زیر پوست شهر اما هیاهوهای دیگری برپاست.
بافت تاریخی، در گوشه و کنار این شهر تاریخی مدام در معرض ناامنی،‌تخریب و تعرض قرار گرفته و بی‌توجه به آثار تخریبی آن بر حق‌الناس و رضایت‌مندی مردم و ساکنان همچنان به یک دغدغه برای دوستداران یزد و میراث فرهنگی و گردشگری تبدیل شده است.
وضعیت بهداشتی آب آشامیدنی یزد روز به روز واقعیت‌های نگران‌کننده‌ای را برای مردم یزد ایجاد کرده و می‌رود تا با برهم زدن امنیت روانی و بهداشتی مردم ، بحران تازه‌ای را بر بحران‌های ریز و درشت این سرزمین کویری بیافزاید.
رکود در بخش صنعت استان و به تعطیلی کشیده شدن واحدهای متعدد صنایع چشم‌انداز نگران کننده‌ای را به رخ صاحبان صنایع و صاحب‌نظران هوشیار کشیده است.
اثری درخور از تحرک سازمان‌های مردم نهاد در استان دیده نمی‌شود گویا فضای مسموم سال‌های اخیر همه‌ی این تشکل‌ها و سازمان‌ها را به ورطه‌ی نابودی و یا بی‌انگیزگی و سکوتی مرگبار کشانده است.
در چنین شرایطی اینک چندین روز است که نسیم تغییر بر فراز استان یزد وزیدن گرفته ...
رفتنی ها دست و پا می‌زنند و برخی مانند آفتاب‌پرست‌ها در حال رنگ عوض‌کردن و تطبیق خود با اوضاع و احوال پیش رو هستند...
ماندنی‌ها بدون نگرانی از حذف شدن، به فکر تثبیت و ارتقای جایگاه و موقعیت هستند.
آمدنی‌ها در تکاپوی شناخت و یارگیری برای تشکیل تیم و راههای نفوذ و ورود و یا بهبود موقعیت خویش‌اند.
جوان‌ترها بی‌هیچ ملاحظه و رخصتی دنبال راهی برای سبقت گرفتن از پیش‌کسوتان افتاده‌اند و برای رعایت ادب هم اهمیتی قایل نیستند.
پیش‌کسوتان، محافظه‌کارانه نگرانند تا مبادا کوچکترها و نوخاسته‌ها بند را به آب دهند.
در این میان بانوان گویا جایگاه‌های ارشد استانی را حق آقایان می‌دانند و نام و اثری از خود مطرح نکرده‌اند.
نوجوانان و جوانان نیز گویا در این میان محلی از اعراب نیستند.
تلاش خوش‌باورانه و متوهمانه‌ی معدود تشکل‌های کم تعداد سیاسی اجتماعی استانی نیز ارتعاش و موج وسیعی فراتر از تعداد انگشتان دست برایشان ایجاد نکرده است.
گویا زلزله‌ای در پیش است و همه گوش به زنگ گام‌های نخست این زلزله‌اند که با رای اعتماد به وزیر کشور قرار است صدای آن عنقریب به گوش برسد.
بی‌تفاوت‌ها نیز با نیم‌نگاهی بی‌رمق نظاره‌گر اوضاع اند
دلسوزان نگران آینده و برخی دست به دامان صاحبان نفوذ و مقام و موقعیت شده‌اند.
برخی دیگر بدون انگیزه آماده‌ی خون دل خوردن هستند.
بازار تکاپوها و تحلیل‌های محفلی این روزها داغ داغ است.
اما آیا با این اوضاع و احوال پیچ در پیچ، کلید تدبیر و امید روحانی، این قفل‌ها را بر مردمان مومن، سختکوش و قناعت پیشه‌ی استان یزد و عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آنان خواهد گشود؟
آیا سیاستمداران و دست اندرکاران یزدی از فرصت‌های پیش رو به خوبی استفاده خواهند کرد؟ و تهدیدهای موجود را به فرصتی برای رشد و پیشرفت استان تبدیل خواهند نمود؟ و یا دست بر روی دست نهاده تا دیگران آنچه را خود می‌پسندند، فارغ از میل و رغبت و رضایت ولی‌نعمتان جامعه، برای سرنوشت مردم کویرنشین یزد رقم بزنند؟
آیا استان یزد نیز مردانی سختکوش و مدبر از جنس مردم، اصلاح و اعتدال را خواهد یافت تا از رهگذر تدبیر آنان، گام‌های استوار پیشرفت و بهروزی در جای جای این خطه‌ی کویری طنین‌انداز گردد؟
باید منتظر بود و امیدوار
تدبیر باید پیشه کرد و امید                                        ۲۵مرداد۱۳۹۲

طبقه بندی: سیاسی،  اجتماعی، 
برچسب ها: تدبیر، امید، یزدی ها، استاندار،  

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 مرداد 1392 توسط محمد امامی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic