بهار نو
 
عشق یعنی ظاهر باطن نما / باطنی آکنده از نور خدا


ساخت فلش مدیا پلیر
ابزار وب Online User
محمد امامی: در گفتار پیشین ضمن آرزوی موفقیت برای استاندار محترم یزد جناب آقای سید محمد میرمحمدی، نکات ۶ گانه‌ای را خطاب به ایشان یادآور شدم و اینک نکته‌ای دیگر را تقدیم می‌نمایم.
تاکید چندباره‌ی استاندار محترم یزد در مراسم معارفه و برخی دیدارها، از جمله دیدار اخیر با جمعی از اصلاح‌طلبان، بر اینکه برای انجام وظایف خود در استان، «عینک خاصی» ندارد، با گذر زمان، معنای خاص خود را می‌یابد.
نگاه جامع و همه‌جانبه به واقعیت‌ها و رویدادها و مشکلات، موضوعی ضروری و قابل درک برای عموم فعالان عرصه‌های مختلف است و به نظر می‌رسد یکی از عوامل مهم و زمینه‌ساز موفقیت و دستیابی به اهداف است.
بی‌تردید در هر عرصه‌ای چنانچه شناخت و آگاهی کافی و همه‌جانبه و  نگاهی جامع و واقع گرایانه به پدیده‌ها وجود نداشته باشد، انتظار موفقیت و پیروزی داشتن ، توقع و انتظاری بیجا و دور از دسترس خواهد بود.
نگاه تک بعدی به رویدادها و یک جانبه نگری در تعاملات و بی‌توجهی به توانمندی‌های منابع انسانی و مدیریتی، نه تنها موجب پیشرفت نخواهد شد، بلکه منجر به غفلت از سایر ابعاد شده و عقبگردی چشمگیر را به همراه خواهد داشت.
حال برای این‌که از نگاه یک بعدی به مسایل رهایی یابیم، ضروری است تا...... (متن کامل را در ادامه‌ی مطلب بخوانید)
واقعیت‌ها را همانگونه که هستند ببینیم، نه آنگونه که دوست داریم، یا آنگونه که تصور و خیال می‌کنیم و یا آن‌گونه که به ما گزارش می‌شود. برای این منظور گاهی لازم است برای این که واقعیت‌ها، پدیده‌ها یا مشکلات را هم به صورت شفاف و هم به صورت واقعی ببینیم، «عینک خاصی» استفاده کنیم.
داشتن «عینک خاص» که شفاف ساز واقعیت‌های پیرامون ما باشد و ما را در نگاه واقع بینانه به هست ها کمک کند، نه تنها عیب نیست، بلکه یک ضرورت است.
با این توضیح باید به آقای میرمحمدی عزیز یادآور شویم که درست است که وجود آرا و تفکرات گوناگون یک ضرورت برای پیشرفت است، اما اقبال مردم به یک تفکر و انتخاب یک راه، شعار و برنامه در انتخابات ریاست جمهوری  را نباید به فراموشی سپرد و میدان‌های حساس و مصادر کلیدی را به کسانی سپرد که در برابر انتخاب مردم قرار گرفته‌اند و مسیری مغایر با دولت تدبیر و امید را پیگیری و دنبال می‌کنند.
آری حفظ انقلاب و دستیابی به آرمان‌های آن، تنها با حضور همگان امکان‌پذیر است، موضوعی که در هشت ساله‌ی اخیر به بوته‌ی فراموشی سپرده شده بود، و در هر گذری، بخشی از یاران انقلاب را به بهانه‌های واهی از همراهی محروم می‌کرد، و تک‌صدایی را حکمفرما کرده بود،‌اما حضور همه‌ی اندیشه‌ها به معنای این نیست که در شرایطی که مردم خواهان تغییر هستند و به مسیر هشت ساله‌ی اخیر «نه» گفته اند،‌ حال عوامل موثر در نابسامانی‌های گذشته و حامی آن را در ترکیب پست‌های حساس و کلیدی استان قرار دهیم، و تصور کنیم معنای این اقدام، حضور همگان برای حفظ انقلاب است. خیر! آقای استاندار، حفظ، بقا و دوام انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن با اعتنا و تن دادن و به خواسته‌ی عمومی مردم و مبنا قرار گرفتن این خواسته‌ی قانونی آنان محقق می‌شود و نمایندگان دولت تدبیر و امید در استان نیز باید در مسیری گام بردارند که مردم در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ آن را انتخاب کردند، آنچه جناب آقای دکتر روحانی نیز اخیرا در سخنان خود در مجلس شورای اسلامی بر آن پای فشردند که: «مسیری را که اکثریت مردم امضا کردند دنبال می‌کنیم چون مردم در 24 خرداد به افراط و تفریط، خشونت و خودرأیی و تک‌رأیی، عدم مشورت و عدم تدبیر رأی «نه» دادند و به اعتدال، تدبیر و عقلانیت رأی آری.»
آقای استاندار! می‌خواهم بگویم گاهی برای این که بر غبارها و آلودگی‌هایی که در برابر دیدگان ما قرار گرفته و دید ما را نسبت به واقعیت‌ها محدود می‌کنند، باید از «عینک خاصی» استفاده کنیم تا با افزایش میزان سطح و عمق دید خود، بتوانیم به طور شفاف و واضح، واقعیت‌های پیرامونمان را درست همانطور که هست مشاهده کنیم و بر اساس یافته‌های صحیح و شفاف، تصمیم‌های سنجیده‌ای را اتخاذ کنیم.
بی‌بهره ماندن از این «عینک خاص» در چنین شرایطی گاهی ممکن است ما را دچار این توهم کند که به رغم وجود نخبگان و صاحبان بینش، دانش، مهارت و تجربه در استان، برخی عوامل نابسامانی‌های هشت ساله‌ی اخیر با حضور در مصادر کلیدی، خواهند توانست استان را در مسیر انتخاب شده‌ی مردم در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ همراهی کنند و با ما همدل باشند!
این کمال ساده‌اندیشی است که تصور کنیم حضور حامیان افراطی خشونت و خودرایی و تک صدایی و بی‌تدبیری، در جایگاه سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران دولت تدبیر و امید در استان، به معنای «اعتدال»، «تدبیر»، «عقلانیت» و «همدلی» و «عینک خاص» نداشتن در امور است.
برای پیمودن راهی که مردم به آن رای داده‌اند، باید  افراد و همراهانی را برگزید که به آن راه باور درونی داشته باشد و این مهم را در گذر زمان به اثبات رسانده باشند، نه این‌که به خاطر ملاحظات گوناگون به قول جناب آقای روحانی «بدون بلیط سوار اتوبوس شده‌اند»، لذا در چنین مواردی باید با بهره‌گیری از «عینک خاص»، به طور شفاف و واقع گرایانه، این افراد را از همراهان همدل و شایستگان صاحب تجربه بازشناخت و پست‌های کلیدی را از معرض آسیب مجدد افراطیون خودرای و بی‌تدبیر مصون نگه داشت، اقدام عاقلانه و مدبرانه‌ای که خواهد توانست پیش‌زمینه‌های موفقیت ‌جناب‌عالی را در عرصه‌ی خدمتگزاری به مردم فهیم و قدرشناس استان یزد فراهم آورد.
۲۱ آبان ۱۳۹۲

طبقه بندی: سیاسی،  اجتماعی، 
برچسب ها: استاندار، عینک خاص، واقع نگری،  

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 21 آبان 1392 توسط محمد امامی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic