بهار نو
 
عشق یعنی ظاهر باطن نما / باطنی آکنده از نور خدا


ساخت فلش مدیا پلیر
ابزار وب Online User

پروفسور معتمد نژاد در سال ۱۳۱۳ در شهر مود از شهرستان سربیشه بیرجند متولد شد. تحصیلات ابتدایی و قسمتی از تحصیلات متوسطه خود را در زادگاهش و بخش دیگر را در بیرجند و سال ششم ادبی را در دبیرستان مروی تهران گذراند.

در سال ۱۳۳۶ به اخذ درجه ی لیسانس و در سال ۱۳۳۹ به اخذ درجه دکتری در رشته ی قضایی از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران نایل شد. او همچنین مدرک دکتری حقوق و علوم سیاسی را از سوربن فرانسه و نیز دکتری تخصصی روزنامه نگاری را از انستیتو مطبوعات و علوم نظری دانشگاه پاریس دریافت کرده بود.

وی آموزش آکادمیک روزنامه  نگاری را در ایران گسترش داد و در شرایطی که می توانست در بهترین دانشگاه های جهان تدریس کند، پس از تحصیل در غرب به کشور بازگست و دانش آموختگان فراوانی را با عشق و علاقه تربیت کرد.

پروفسور معتمدنژاد استادی مهربان و متفکری اندیشمند، مهربان و بی ادعا بود که متواضعانه وقت و عمر خود را صرف پیشرفت علم ارتباطات در ایران نمود.استاد دکتر کاظم معتمدنژاد "پدر علوم ارتباطات در ایران" است که در حوزه های مختلف ارتباطات، روزنامه نگاری، حقوق ارتباطات و اخلاق حرفه ای و جامعه اطلاعاتی طی 50 سال اخیر نقش موثر و موسس داشت و از اعتبار ویژه ای در محافل و مراکز علمی و فرهنگی ایران و جهان برخوردار بود.

وی که در ماه های اخیر به علت بیماری پارکینسون به حالت اغما رفته بود، سرانجام در روز ۱۴ آذر ۱۳۹۲ در بیمارستان  دار فانی را ودع گفت.

روحش شاد و قرین رحمت واسعه‌ی الهی باد. نثار شادی روحش فاتحه ای بخوانید + صلوات


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 14 آذر 1392 توسط محمد امامی
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • دانلود فیلم
  • خرید vpn
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic